video

Части от титанова сплав за медицинско оборудване

Спинален имплант се счупва при 14 000 цикъла на натоварване по време на изпитване на умора на PMDA. Вашите 8-месечни сергии за навлизане на пазара в Япония. Инструментите на стойност 340 000 евро не работят. Основна причина: 0,03 mm отклонение на стената на резбата от 3-осно ЦПУ — трябваше да е 5-осово. Това е разликата между доставчик, който цитира "титаниеви части" и този, който разбира ASTM F136 поток на зърна за носещи импланти. China Super Tech Co., Ltd. произвежда това отличие.

  • представяне на продукта

Защо титанът осигурява това, което стоманата не може

Титанът осигурява комбинация, която не може да се повтори от неръждаема стомана или кобалт-хром: биосъвместимост, преминаваща цитотоксичност по ISO 10993, якост-до-тегло с 40% по-високо от 316L и модул на еластичност (110 GPa за Ti-6Al-4V) по-близо до кортикалната кост (12-18 GPa), отколкото неръждаемата 193 GPa на стоманата - намаляване на екранирането на напрежението, което причинява костна резорбция.

За производителите на медицински изделия в Германия, Япония, Индия и Югоизточна Азия титанът е регулаторна предпоставка, а не материален избор. ЕС MDR клас IIa+ импланти изискват ISO 10993-1:2018. PMDA на Япония изисква нотификация MHLW 169. CDSCO на Индия следва правилата на IMDR. И трите препращат към ISO 5832-3 за Ti-6Al-4V - и трите отхвърлят материал без него.

ASTM F136 срещу F1472 срещу F67: Избор на степен

ASTM F136 / ISO 5832-3 (Ti-6Al-4V ELI, степен 23) е първокласният клас за-носещи натоварване импланти - бедрени стебла, бедрени компоненти на коляното, гръбначни клетки, зъбни импланти. Обозначението ELI ограничава кислорода до 0,13% (срещу 0,20% в клас 5), намалявайки прехода от пластично към крехко и повишавайки якостта на счупване с 20%. За импланти, оцелели след 10+ милиона цикъла на натоварване in vivo, това не е академично.

Собственост

F136 (клас 23 ELI)

F1472 (клас 5)

F67 (клас 2 CP)

Стандартен

ASTM F136 / ISO 5832-3

ASTM F1472

ASTM F67 / ISO 5832-2

Приложение

Носещи-импланти

Хирургически инструменти

Не{0}}носещи-импланти

Граница на провлачване (MPa)

По-голямо или равно на 795

По-голямо или равно на 860

По-голямо или равно на 275

UTS (MPa)

По-голямо или равно на 860

По-голямо или равно на 930

По-голямо или равно на 345

Удължение (%)

По-голямо или равно на 10

По-голямо или равно на 10

По-голямо или равно на 20

Често срещан подводен камък: доставчиците цитират „Ti-6Al-4V“, без да посочват ELI срещу не-ELI. За медицински импланти е приемлив само F136 (ELI). F1472 (клас 5) е за приложения, които не са-натоварени-импланти, като дръжки на хирургически инструменти. ASTM F67 / ISO 5832-2 (клас 2 CP) е работният кон за неносещи импланти - костни пластини, винтове, черепни мрежи. Пасивиращият слой TiO₂ осигурява устойчивост на корозия 3 пъти по-висока от 316L във физиологични среди. Всяка партида трябва да включва сертификат EN 10204 3.1, доклад за якост на опън ASTM E8 и размер на зърното по ASTM E112 (По-малко или равно на ASTM 6 за кована щанга). В крайна сметка: ако сертификатът не посочва ELI, приемете, че не е.

Как 5-осното ЦПУ намалява геометричните дефекти

Производствената геометрия е мястото, където доставчиците се отличават. Частите от медицински титан се провалят по две причини: дефекти на материала (проследими до топене) и геометрични дефекти (проследими до машинна обработка). Тибиалната тава има извита ставна повърхност (радиус 30-60 mm), кил с подрези и 4 отвора за винтове на 15-25 градуса от вертикалата. При 3-осно CNC това се нуждае от 4 настройки - всяка добавя ±0,02 mm, кумулативно ±0,08 mm. На 5 оси, 1 настройка, общо ±0,02 мм.

The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >150 микрона под натоварване - прагът, при който фиброзна тъкан капсулира импланта вместо врастване на костта. Имплантът се проваля на 3-5 години вместо на 15-20. Това е цената на спестяването на 30% от машинната обработка.

Толерантност и спецификации на повърхността

Възможност

3-осно ЦПУ

5-ос (China Super Tech)

Клинично въздействие

Позиционна толерантност

±0,08 мм

±0,02 мм

Прецизност на импланта

Повърхностно покритие (Ra)

0.8-1.6 μm

0.2-0.4 μm

Намалява бактериалната адхезия

Сложност на характеристиките

2.5D геометрии

Пълен 3D + подрязвания

Съвпада с анатомичния дизайн

Брой настройки

4+ настройки

1 настройка

Елиминира кумулативна грешка

Точност на резбата

6г клас

4ч клас

Елиминира хлабината на заключващия винт

Грапавостта на повърхността (Ra) е най-цитираната спецификация, но най-малко диагностична. Повърхността може да има Ra 0,4 μm и все пак да скрие 50 μm микро-пукнатини от тъпа инструментална екипировка. За повърхности на импланти, Rz (По-малко или равно на 3,2 μm без-артикулация) и остатъчното напрежение (за предпочитане при натиск 200-400 MPa) имат по-голямо значение от само Ra. China Super Tech следи износването на инструмента на всеки 8 части чрез сензор за сила, поддържа pH на охлаждащата течност 8,5-9,5 и прилага киселинно ецване след машинна обработка съгласно ASTM B600.

Какви регулаторни пътеки изискват според пазара

Регулаторните изисквания се различават рязко в Германия, Япония, Индия и Югоизточна Азия. Германия изисква маркировка CE съгласно EU MDR 2017/745. За имплантируем титан от клас IIb нотифициран орган (TÜV SÜD, BSI, DEKRA) преглежда техническата документация съгласно приложение II. Доставчикът предоставя EN 10204 3.1 сертификати за материали, биосъвместимост съгласно ISO 10993-5 и 10993-10, валидиране на обработката (IQ/OQ/PQ) и управление на риска съгласно ISO 14971. Срок: 12-18 месеца.

Изисквания за Япония, Индия и Югоизточна Азия

Япония не приема маркировка CE или FDA 510(k). Чуждестранните производители назначават притежател на разрешение за търговия (ПРУ) и го предават на PMDA съгласно MHLW Уведомление 169. PMDA изисква сертификати за мелница с записи за термична обработка, плюс JIS T 0301 данни от теста за корозия - Япония-специфични, рядко достъпни от европейски доставчици. График: 10-14 месеца за клас III.

Индийският CDSCO изисква регистрация по MDR 2017. За импланти от клас C/D е задължително наличието на индийски упълномощен представител. Материалните удостоверения трябва да бъдат нотариално заверени и апостилирани. Пазарите в Югоизточна Азия варират: Сингапур HSA приема директно маркировката CE (най-бързо, 3-6 месеца). Малайзия MDA изисква местна регистрация плюс CE. BPOM в Индонезия изисква данни от местни клинични изпитвания за клас C+ (най-дълъг, 18-24 месеца). FDA на Тайланд приема CE + ISO 13485. MOH на Виетнам изисква лиценз за местен дистрибутор. Общата нишка във всички: сертификат на производителя по ISO 13485, пълна възможност за проследяване (EN 10204 3.1 или еквивалент) и биосъвместимост съгласно серията ISO 10993.

 

ЧЗВ

В: Какво е ASTM F136 и защо има значение за медицинските импланти?

A: ASTM F136 определя Ti-6Al-4V ELI (клас 23) за хирургически импланти. Степента на ELI ограничава кислорода до 0,13%, повишавайки устойчивостта на счупване с 20% спрямо степен 5. За импланти, които преживяват 10M+ цикъла на натоварване, F136 е единствената приемлива спецификация.

Въпрос: Какво покритие на повърхността можете да постигнете върху повърхностите на титаниеви импланти?

A: Ra 0,2-0,4 μm на 5-осно CNC, с Rz По-малко или равно на 3,2 μm. Киселинно ецване след обработка по ASTM B600. Проверено остатъчно напрежение при натиск 200-400 MPa. Доклад за целостта на повърхността, включен във всяка партида.

Въпрос: Предоставяте ли EN 10204 3.1 сертификати за германски нотифицирани органи?

A: Да. Сертификатите включват топлинно число, химичен анализ (ICP-OES), механични свойства (ASTM E8), рейтинг на включване (ASTM E45), размер на зърното (ASTM E112). TÜV SÜD и BSI ги приемат за прегледи на MDR технически файлове от 2019 г.

Как работният процес на снабдяване определя освобождаването на партидата

Работният процес на доставка определя дали първата ви партида преминава входяща проверка. Всяка стъпка създава документация, която попада директно във вашия MDR технически файл, PMDA приложение или CDSCO досие. Документацията е вградена в производството, а не като отделна доставка. Ето процеса от 7 стъпки, който изпълняваме за всяка поръчка на медицински титан.

1. RFQ с чертежи → 24-часова оферта (клас на материала, толеранс, количество, време за изпълнение по ASTM F136)

2. Материално потвърждение → резервация на топлинна партида + EN 10204 3.1 преглед от ATS Китай

3. Прототип (50 бр.) → 5-осно CNC валидиране + отчет на Zeiss CMM (15 измерения на AS9102)

4. Първа проверка на артикул → FAI по AS9102 (прието от регулаторите на ЕС/Япония/Индиана)

5. Производство (500+ бр.) → в-процес инспекция на всеки 25 части + AQL 1.0 по ISO 2859

6. Освобождаване на партида → сертификат за съответствие + партиден запис + матрица за проследяване по ISO 13485

7. Пратка → пречистена с азот-опаковка съгласно ASTM D4169, регистратор на температурни данни при поискване

Защо China Super Tech предоставя документация, която оцелява при преглед

China Super Tech Co., Ltd. (moly-tungsten.com) доставя части от титанови сплави на производители на медицински изделия в 27 държави. Нашата титанова операция работи с 5-осни обработващи центри DMG MORI и Mazak, с метрология от Zeiss CMM и оптични компаратори Keyence. Доставянето на материали е валидирано чрез ATS (Китай) и SGS (Япония). Сертифициран по ISO 9001:2015, ISO 13485:2016 в процес на изпълнение (Q1 2026).

Ние не се конкурираме с цените. 3-магазините на оста в Уенжоу предлагат 30% по-ниски цени. Ние се състезаваме с документация, която оцелява при проверката ви от нотифицирания орган, въпросите на PMDA и вътрешния одит на качеството. Звучи ли ви скъпо? не е. Отхвърленият сертификат за материал струва 10 пъти повече в забавянето на времевата линия. Направете сметката.

Поискайте безплатен пакет с проби от материали (купони F136 + F67 с EN 10204 3.1 сертификати) -, изпратени от DHL в рамките на 48 часа, без такса, без задължения за квалифицирани производители на медицински изделия. Изпратете чертежи на [имейл защитен] за 24-часова оферта с преглед на пълната документация.

 

 

 

 

 

 

 

Популярни тагове: части от титаниева сплав за медицинско оборудване, Китай части от титанова сплав за медицинско оборудване производители, доставчици, фабрика

Изпрати запитване

(0/10)

clearall